Wednesday, February 08, 2006

SMS Poezi & SMS Dashurie

Me duhet t'a them se gabova, qe te tregova ne fillim!
Qe te thash, je i vetmi qe hyree fell ne shpirtin tim.
Smund te besoj qe te humba, qe afer sme ke dhe ste kam,
Por nje gje e vertet eshte qe jotja me nuk jam.

-----------

Nese je penduar tash, falje pse skerkon?
Nese fajin e ke ti, pse s'po e pranon?
Kujt do ti them se te kam dashur?
Kush me dashuron sikur ti??
Kujt to t'ja ofroj zemren time...
qe m'a londojne perseri.....????

--------------

Ne kto caste me ikin fjalet dhe ky terr po me mbyt
S’kam askend t’ja qaj hallet dhe cdo fjale me mbet ne ty...

O kurre nuk dita c’eshte lumturi
Kurre ne jete se kam shiju
Tere kto vite dashurova
Mirepo kush s’me deshti mu...

----------

Dikur ne bashke
Thurem shumë endra
Por ja qe ndodh
E thyhet zemra
Do mundem valle
Te te haroj?
Por s'mund te fal
Me mire te shkoj

Besova gjate
E s'mund ta dija
Se per nje ç'ast
Behet udia

------------------

E kam nje deshir
Oh sa esht e thjesht
Me ti puth buzet
Tjeter s´kisha desht
Sa e ëmbel esht jeta
Sa e ëmbel esht rinija
Por ma e ëmbel qenka
Dashurija

----------

Ne kete qershor te thyer
Jam kryezonj varr i engjujve
Lule te vetmuara ne toke
Erresires se Zemres sime
Ne shpirt jam i lenduar...

---------------

Ah jete moje jete
rri dhe mendoje
i lutem perendise
qe jeten t´ma shkurtoje

Mbaj dashuri vetem me shkrim
Tani do ta gjeje fatin atje:
Tte varri i immmmmmm

--------

Me je zemra dhe shpirti im
Pranija jote më jep gezim
Dua te kem pranë, qe t´më ndihmosh
Dhe jeten me mua ta kalosh

Do te ruaj sot dhe gjithmone
se ti je çeles i dashurisë tonë
nese dashurija gjithmonë do tjetë
do t´jem me e lumtura me t´vërtet...

-------------

Sikur te isha djal kurr nuk do te gaboja
Vvajzen qe e dua kurr nuk do ta tredhtoja
Do t'a beja te lumtur dhe shume te gezuar
Qe ne jete te mos mbetet e pikelluar
Por ju vajza me ndegjoni dhe kurr mos gaboni
Ate qe e dashuroni kurr mos i besoni....

41 Comments:

Anonymous Anonymous said...

jeni me te miret vazhdoni keshtu nese mundeni edhe me shum poezi ishte mrekulli faliminderit shum tung shkurta ch

2:42 PM  
Anonymous Anonymous said...

mir shummmm....respekte dobroshti i tetoves

1:10 PM  
Anonymous Anonymous said...

wow cfar poezish shum te mira u knaca duke lexuar

9:18 AM  
Anonymous Anonymous said...

super kto poezi shum po me pelqejn nese mundèni mej qit edhe do poezia tjera...
ju lumshin durt!!!
vazhdoni qishtu!!!

11:34 AM  
Anonymous Anonymous said...

shum mire vetem vazhdoni keshtu.ciaoooo

1:49 PM  
Anonymous Anonymous said...

hej po shum poezi te mira

7:35 AM  
Anonymous Anonymous said...

POEZI shume te miraaaa veq vazhdoni ju lumt.....

11:59 AM  
Anonymous Anonymous said...

mir ama jo shum

12:01 PM  
Anonymous Anonymous said...

ato anglisht ma tmira pewj kejtve

12:02 PM  
Anonymous Anonymous said...

Jeni ma te mirt bravo nga www.pranvera-voice.de.tl

9:03 AM  
Anonymous Anonymous said...

hey shum te mira poeziat vazhdoni super

9:27 AM  
Anonymous Loqka said...

hitet me te reja shqip 2008 mbi 900 kangtar per shkarkim. vetem ne WwW.DuaMusic.NET

8:10 AM  
Anonymous Anonymous said...

shum te mira poezit...fantazi

9:12 AM  
Anonymous Anonymous said...

o quna mos u merrni me ket sport se osht i bajatshom a morot vesh shkoni e punoni diqka mos rrini kot me kto poezi te killavta

10:34 AM  
Anonymous PsYsK-Gjakovar said...

fackkk gjinnn sjeni normalll merrr juuu hallalll

1:45 PM  
Anonymous Anonymous said...

www.istogi-chat.tk : shum mire vetem vazhdo mire se vini ne istogi-chat.tk ju mir presim

1:04 PM  
Anonymous Anonymous said...

veq vazhdoni keshtu ju lumt jeni 100000%ma te miirat

12:32 AM  
Anonymous ariana said...

Shum poezite e bukura hallal aa veq vazhdoni kshtu!!!!

5:18 PM  
Blogger priya said...

This is the Huge Category List of Sms. Visit this site and Enjoy your every second on this website.

http://www.smsjunk.com/hindisms/1.php
http://www.smsjunk.com/sadsms/1.php
http://www.smsjunk.com/father'sdaysms/father'sdaysms=1.php
http://www.smsjunk.com/forgetsms/forgetsms=1.php
http://www.smsjunk.com/examsms/examsms=1.php
http://www.smsjunk.com/encouragingsms/encouragingsms=1.php
http://www.smsjunk.com/politicssms/1.php
http://www.smsjunk.com/naughtysms/1.php
http://www.smsjunk.com/happydiwalisms/1.php
http://www.smsjunk.com/eidmubaraksms/eidmubaraksms=1.php
http://www.smsjunk.com/anniversarysms/anniversarysms=1.php
http://www.smsjunk.com/goodlucksms/1.php
http://www.smsjunk.com/happynewyearsms/1.php
http://www.smsjunk.com/goodnightsms/1.php

http://www.smsjunk.com/jokessms/1.php
http://www.smsjunk.com/lovesms/2.php
http://www.smsjunk.com/punjabisms/1.php

http://www.smsjunk.com/happyfriendshipdaysms/1.php
http://www.smsjunk.com/insultsms/1.php

http://www.smsjunk.com/imissyousms/1.php

http://www.smsjunk.com/riddlesms/4.php
http://www.smsjunk.com/iloveyousms/1.php

http://www.smsjunk.com/funnysms/1.php
http://www.smsjunk.com/coolsms/coolsms=1.php

http://www.smsjunk.com/happyvalentinedaysms/1.php

http://www.smsjunk.com/goodmorningsms/1.php

Thank You

8:36 AM  
Anonymous Anonymous said...

Its God ...Veq Next....Jeni Te Mrekullushem....KoSoVari

5:15 PM  
Anonymous nazmi said...

nazmi shala ju pershendet te gjithve jeni te mrekullushum vetem perpara qau nazi nga maribori

1:53 PM  
Anonymous Anonymous said...

poezi shum te mira bravo

10:27 AM  
Anonymous Anonymous said...

shum poezi te kripura pa dmth..piffff ti shpif te gjitha

1:19 PM  
Anonymous Anonymous said...

me te vertet shum te bukura me perlyen shum shum....ju lumt atyre qe i kan shkruar me respekt blerina Prishtin

10:52 AM  
Anonymous Anonymous said...

Vaxhdoni se shum poezi te smuta kokan po e mytkan njerin nven me kan me pas naj dhimbejn hehehe shkruni halla qe keni

8:58 AM  
Anonymous Anonymous said...

desa nga prishtina:ju pergzoj per poezit shume te bukura.

7:31 AM  
Anonymous Anonymous said...

Shum tè bukura kto poezit mè pèlqyen shum i pèrgèzoj ato qè i kan shkruajtur bravo..

6:36 AM  
Anonymous Anonymous said...

shum shum te mira ju pergezoj........?

2:42 PM  
Anonymous Anonymous said...

jeni te mrekullueshem ....?
leonardi nga klina....?

2:43 PM  
Anonymous Anonymous said...

very good bravooo ...

5:17 AM  
Blogger pimi said...

This comment has been removed by the author.

1:09 PM  
Blogger Edw said...

This comment has been removed by the author.

5:36 PM  
Anonymous Anonymous said...

Sms Dashurie

5:38 PM  
Anonymous Anonymous said...

Sms Dashurie

Embelsira

Unikkatil

Keshilla

Barcaleta

5:44 PM  
Anonymous Anonymous said...

http://www.bigbrotheralbania7live.net/

Big Brother Albania 7 Live

3:52 PM  
Anonymous Anonymous said...

<a href="http://www.bigbrotheralbania7live.net/>Big Brother Albania 7</a>

3:53 PM  
Anonymous Anonymous said...

I figured this piеce of ѕoftware was a very important thing ever.Also viѕit my ωebsite :: http://www.arra.org.nz/members/forum/index.php?p=/profile/CristineB

8:54 AM  
Anonymous Anonymous said...

http://www.filmashqip.org

9:32 AM  
Anonymous Benha said...

thanks

http://www.bu.edu.eg/faculty/

1:57 AM  
Anonymous Benha said...

[URL="http://www.bu.edu.eg"]http://www.bu.edu.eg[/URL]

2:00 AM  
Anonymous nourhan ibrahim said...

I am very glad to search this page. You can read our blog at http://bu.edu.eg/

thank you
http://bu.edu.eg

3:16 AM  

Post a Comment

<< Home